Ez egy olyan kérdés amire a válasz tekintetében nagyon megoszlik a szakma véleménye.
Maga a felvetés is sokakat sért, hogy a nők rosszabbul vezetnek, mint a férfiak. Ennek messze a régmúltba nyúló gyökerei vannak.
Vajon honnan ered az a romboló sztereotípia, mely szerint a nők rosszabbul vezetnek, mint a férfiak? Ezeknek az állításoknak ma már inkább csak történelmi háttere van, mintsem valós alapja.
Történelmi tények alapján, a második világháború előtt Magyarországon csakis férfiak szerezhettek jogosítványt. Az állami autósiskola elvégzésének feltétele volt, hogy az autóvezetők az utolsó csavarig ismerjék az autóikat. Ezen felül az autók javítása is az ő feladatuk volt. Abban az időben ez nem igazán volt összeegyeztethető a nők társadalmi szerepvállalásával.
Mára ez már teljesen megváltozott és az utakon egyaránt vannak jelen női és férfi autóvezetők. Az a tévhit, hogy a nők rosszabbul vezetnek azért sem állja meg a helyét, mert statisztikai adatok alapján, a közúti balesetek közel 75%-át férfiak okozzák és csak 23% körül van a nők által okozott közúti baleset.
Hogy másképp kell -e oktatni a női vezetőket? A fent említett sztereotípia elfeledése ezt nagyban meghatározza.
Az én személyes véleményem az, hogy a nőknél fontosabb az értő figyelemmel történő oktatás, mint a férfiaknál. A nőknek fontosabb, hogy az oktató, úgymond simogassa a lelkét is, és ne csak az agyát trenírozza. Mit is jelent ez? Azt, hogy a nők önbizalmának sokat jelent, ha dicsérik és elismerik őket. Több értő figyelemre, több biztatásra, több elismerő szóra van szükségük, mint a férfiaknak. A nőket sokkal inkább az érzelmeik vezérlik, mint a férfiakat. Ebben mindenképp másfajta kommunikációt igényel a velük való foglalkozás. Tanulóink közel 90%-a nő, ezért ki merem jelenteni, hogy a női autóvezetőknek nem feltétlenül női oktatókra vagy speciális magyarázatokra van szükségük, hanem sokkal inkább értő odafigyelésre és sok elismerésre vágynak. Ha ezt megkapják, szinte szárnyakat kapnak és öröm velük dolgozni!