Merj Vezetni podcast

Vannak mindenki számára jelen lévő problémacsoportok, amelyek miatt úgy gondoltuk, hogy létrehozunk egy podcast sorozatot, mert így tudunk igazán segíteni minden érintettnek a vezetéstől való félelem és a forgalmi helyzetek adta kihívások leküzdésében. 

Ez a Merj Vezetni podcast lényege.  

2 hetente szerdánként jelentkezünk új témákkal, beszélgetőpartnerekkel itt és a Youtube csatornánkon.

Árvai Nóra: Általános félelmek az autóvezetésben

A félelem és a szorongás nem kerül el senkit. Okozhatjuk ezt az érzést saját magunk, okozhatja egy akár hozzánk közel álló ember, de kialakulhat egy baleset következtében is. És a feldolgozás nehéz. Még egy klinikai szakpszichológusnak is. A pánikról és a feldolgozásról beszélgetünk Árvai Nórával a mai podcastben.

Budai Lotti: A nők szerepe az autóiparban

Az autógyártás folyamatosan fejlődik. Vezetés közben olyan funkciókat használunk amelyek nélkül ma már elképzelhetetlennek tartjuk az autóvezetést. Ehhez rengeteg nő ötletére, kreativitására és szabadalmára volt szükség. Budai Lotti Nőtörténeti kutató segítségével járjuk körbe, hogy az autóipar előrehaladásához mennyit tettek hozzá valójában a Nők.

Limpár Imre: Halogatás és az autóvezetés

Miért nem merünk hibázni? Miért halogatunk? A múltunk, a jelenünk vagy a jövőnk miatt? Esetleg a környezetünk hatása? Neked, mire van szükséged a változáshoz? Gondolatébresztő beszélgetés Limpár Imre szakpszichológussal.

Szabó Ferenc: Túl a 30 órán

30 éve oktat. Először “csak” munka, aztán szakma, hivatás, küldetés és most már életforma számára az oktatás. Hogy szerinte mi a legfontosabb? Az alapok és a fokozatosság. Mindenképp érdemes meghallgatni és meghallani a szavait.

Varga Annamária: Orvosi tanácsok autóvezetőknek

Fizikai állapotunk is befolyásolja a vezetési képességeinket.  Van ami hosszú távon, van ami röviden.

Lehet állandó tényező, amit tudunk kezelni.  Lehet olyan, ami lassan jelentkezik, és az alkalmassági vizsgálaton derül ki.

De mit tegyünk, ha hirtelen, a semmiből fellépő fájdalom következik be?

Dr. Varga Annamária többek között erre is választ ad beszélgetésünk folyamán. 

Sipka Bence: Megküzdés a vezetés félelmeivel

Minden mindennel összefügg. Ami a múltban jött létre, az hat a jelenre. Ezzel nem mondunk újat. Viszont, fejlődni, változtatni lehet. Hiszen az amit tudunk, nem egyenlő azzal, amire képesek vagyunk.

Az önbecsülésnek ez egy nagyon fontos része. Ez az izgalmas és sokrétű beszélgetés rávilágít arra, hogy a “Nekem ez nem megy” miért válik egy önbeteljesítő jóslattá, és milyen hatásai lehetnek, ha ebből kitörünk.

Szabó Eszter: ADHD és a vezetés

Sokan élnek ADHD-val, anélkül, hogy tudnának róla. A figyelemzavar nem kezelhetetlen, különböző technikákkal, szélsőségesebb esetben gyógyszeres kezeléssel karban tartható.
Mindenkinek egyedi módszer megfelelő, hogy a jelenben maradjon. Egy ADHD-s számára rendkívül fontos, hogy minden új lépés rutinná váljon, mielőtt továbblép.
Ha ez nem tud teljesülni, akkor kapkodásba, impluzivitásba csaphat át az adott cselekvés. Mit tehetünk, hogy könnyebb legyen?

Dr. Zerkovitz Dávid: Stresszkezelés az utakon és a mindennapokban

Az autóvezetés nem ott kezdődik, amikor beülök az autóba és elfordítom a kulcsot. 

A saját vezetési alkalmasságom nem állandó. Mindig újra és újra kell értékelnem az aktuális állapotomat.

Balesetnél mindig térből és időből van kevés. Ha ebből elveszünk akár az egyikből egy kicsit, szignifikánsan emeljük a közlekedési baleset megtörténtének valószínűségét.

Keress bizalommal!